Jesteś tu:
>
>
Polecane strony
Zachęcamy Państwa do odwiedzenia innych stron internetowych poświęconych diabetologii i innym dziedzinom medycyny. Wybraliśmy te szczególnie interesujące i godne polecenia, zarówno serwisy polskie, jak i zagraniczne.
www.cukrzyca.info.pl
Oficjalny serwis Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Na stronie, poza informacjami o samym Towarzystwie, znajdują się sprawozdania z działalności naukowej i edukacyjnej, wiadomości o konferencjach, zjazdach i szkoleniach, jak również zalecenia kliniczne dotyczące postępowania z chorymi na cukrzycę. W dziale dla pacjentów można znaleźć wiele interesujących wiadomości o tej chorobie, sposobach jej leczenia, stosowanych lekach, a także informacje o polecanych publikacjach oraz przydatny słowniczek. W sekcji dla lekarzy są zamieszczane najświeższe doniesienia z konferencji naukowych i inne aktualne informacje na temat leczenia diabetologicznego.
www.faktymedyczne.pl
Strona internetowa adresowana głównie do lekarzy. Zawiera najnowsze i najciekawsze światowe doniesienia medyczne oraz unikatową, usystematyzowaną bazę streszczeń badań klinicznych z zakresu kardiologii i dziedzin pokrewnych, publikowane w polskiej wersji językowej. Prezentuje również opinie i komentarze wybitnych ekspertów na temat bieżących wydarzeń medycznych. Systematycznie aktualizowana, jest cennym źródłem wiedzy dla każdego lekarza. Ponadto lekarze mogą korzystać z multimedialnych kursów edukacyjnych, a pacjenci przeczytać ciekawe artykuły profilaktyczne i edukacyjne.
www.diabetes.org
Strona internetowa Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego – najważniejszej instytucji na świecie zajmującej się cukrzycą. Zawiera szczegółowe informacje na temat cukrzycy wszystkich typów, a także porady na temat życia z chorobą, żywienia i aktywności fizycznej. Znaleźć też można doniesienia o najnowszych badaniach i osiągnięciach medycyny w walce z cukrzycą. Cenne źródło wiedzy.
www.easd.org
Serwis internetowy Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (European Association for the Study of Diabetes). Strona zawiera informacje o samym Towarzystwie, badaniach i kursach przez nie prowadzonych, a także zjazdach naukowych i ich wynikach. Ważne źródło wiedzy dla lekarzy diabetologów. W języku angielskim.
www.idf.org
Jest to strona w języku angielskim dotycząca Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (International Diabetes Federation – IDF). W tym miejscu znaleźć można najważniejsze informacje na temat cukrzycy, jej typów, powikłań z nią związanych oraz sposobu leczenia tej choroby; można tutaj dowiedzieć się również o planowanych konferencjach i spotkaniach dotyczących tego tematu. Strona zawiera także wiadomości o samej IDF oraz o tym jakie działania i programy organizacja ta podejmuje na świecie.
www.theheart.org
Strona internetowa www.theheart.org zawiera szczegółowe informacje na temat schorzeń sercowo-naczyniowych, ich związków z cukrzycą, sposobów leczenia i prewencji, a także najnowszych badań i osiągnięć medycyny w walce z tymi chorobami. Materiał zawarty na stronie to doskonałe źródło wiedzy nie tylko dla kardiologów i diabetologów, ale wszystkich lekarzy, którzy w codziennej praktyce mają do czynienia ze schorzeniami serca i cukrzycą.
diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi