Jesteś tu:
>
Nota prawna
Nota prawna
Prawa do niniejszego serwisu www.diabetologiaonline.pl zwanego dalej „serwisem” przysługują wyłącznie firmie casusBTL Agnieszka Mądrzak-Szulczyńska zwanej dalej casusBTL.
 
Niniejszy serwis internetowy ma charakter informacyjno-edukacyjny, a nie konsultacyjny. Autorzy dołożyli wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym serwisie zostały podane właściwie, jednakże ostateczne decyzje stosowania terapii stanowią wyłączną domenę i odpowiedzialność lekarza. Informacje zamieszczone w serwisie przeznaczone wyłącznie dla lekarzy są wyraźnie oddzielone od materiałów przeznaczonych dla pacjentów i pielęgniarek. Informacje zamieszczone w serwisie przeznaczone wyłącznie dla pielęgniarek są wyraźnie oddzielone od materiałów przeznaczonych dla pacjentów i lekarzy.
 
Zarówno autorzy, konsultanci, jak i wydawcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za błędy i konsekwencje wynikające z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie.
 
Treści o charakterze promocyjnym zamieszczane w serwisie www.diabetologiaonline.pl są wyraźnie oddzielone od materiałów merytorycznych.
Firma casusBTL zastrzega sobie prawo do zamieszczania reklam w serwisie. Wszystkie materiały o charakterze reklamowym są publikowane w sposób jednoznacznie umożliwiający identyfikację organizacji sponsorującej, zapewniający ich łatwe odróżnienie od oryginalnej zawartości serwisu. Firma casusBTL zastrzega sobie prawo do odmowy zamieszczenia reklamy.
 
Treść materiałów prezentowanych w serwisie jest przedmiotem praw autorskich i podlega ochronie na podstawie przepisów ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2000 r., Nr 80, poz. 904 ze zm.).
 
Zamieszczone na stronach internetowych serwisu www.diabetologiaonline.pl odnośniki do materiałów sygnowane „Faktymedyczne.pl” oraz „Aktualne doniesienia z theheart.org”, a także „from heartwire – professional service of theheart.org” stanowią element portalu www.FaktyMedyczne.pl będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Fundacja Instytut Aterotrombozy z siedzibą w Warszawie. Materiały są chronione przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez firmę casusBTL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.
 
Zamieszczone na stronach internetowych serwisu www.diabetologiaonline.pl odnośniki do materiałów sygnowane „trialBase.pl” oraz „Streszczenia badań klinicznych w języku polskim” stanowią element serwisu www.FaktyMedyczne.pl będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Fundacja Instytut Aterotrombozy z siedzibą w Warszawie. Materiały są chronione przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez firmę casusBTL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.
 
Rejestrując się w serwisie lekarz medycyny przekazuje dobrowolnie swoje dane firmie casusBTL oraz wyraża zgodę na ich umieszczenie i przetwarzanie w przyszłości w informatycznej bazie danych firmy casusBTL, stworzonej w celach marketingowych i informacyjnych zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r., nr 101, poz. 926 ze zm.). Każdej osobie zarejestrowanej w serwisie przysługuje prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania.
Użytkownicy serwisu zamieszczając dobrowolnie na stronie www.diabetologiaonline.pl przypadki kliniczne, przepisy kulinarne, komentarze itp. wyrażają zgodę na ich publikowanie i wykorzystywanie przez firmę casusBTL. Firma casusBTL nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników serwisu.

Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi