Jesteś tu:
>
>
>
Diabetes Innovations Day
Diabetes Innovations Day

DID 2017

Żyjemy w czasach, w których z jednej strony cukrzyca nazywana jest epidemią XXI w. i nic nie wskazuje na to, by tendencja ta została zatrzymana, z drugiej jest to czas niezwykle bogaty w nowe możliwości, kiedy to w sukurs diabetykom i ich rodzinom przychodzi nie tylko medycyna, ale także nowoczesna technologia.

Nawet teraz, gdy przeglądasz tę stronę, zarówno wybitni inżynierowie skupieni wokół wielkich koncernów, jak i zapaleni ideowcy rozwijające własne start-upy pracują nad tym, by życie ludzi z cukrzycą było bardziej komfortowe i bezpieczne, a choroba mniej uciążliwa.

Do znanych wszystkim diabetykom pojęć: „pompa insulinowa”, „pen”, „wstrzyknięcia” dochodzą nowe: „zautomatyzowane algorytmy”, „wbudowany Bluetooth”, „aplikacja na smartfona”, „czujnik glukozy noszony pod skórą”, „skanowanie”.

Pacjenci coraz częściej szukają urządzeń, aplikacji, udogodnień, które pomogą im w codziennych zmaganiach z cukrzycą. Wyszliśmy im naprzeciw i 18 listopada w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Tower, przy ul. Chłodnej 51, w Warszawie, Grupa casusBTL zorganizowała wydarzenie jakiego w Polsce nie było jeszcze - Diabetes Innovations Day.

Liderem merytorycznym projektu został dr n. med. Andrzej Gawrecki – diabetolog z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W debacie wzięła udział grupa ekspertów innowatorów: lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, inżynierów, pacjentów, zainteresowanych popularyzacją oraz powstawaniem nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy. Uczestnicy wzięli udział w opracowaniu koncepcji, dopracowaniu celów i przeanalizowaniu możliwości ogólnopolskiego programu promującego nowoczesne leczenie i kontrolę cukrzycy z wykorzystaniem nowych technologii, który został zainicjowany podczas wydarzenia.

Widząc tak duże zaangażowanie naszych znamienitych Gości, wierzymy, że zainicjowanie programu Nowoczesny diabetolog – Nowoczesny pacjent, pomoże nie jednemu pacjentowi żyć z cukrzycą w komforcie i poczuciu bezpieczeństwa

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo już wkrótce, na stronie internetowej: http://diabetesinnovationsday.pl/Mamy przyjemność poinfomować, że Diabetes Innovations Day został zaaprobowany przez International Diabetes Federation, jako jeden z eventów odbywających się w ramach Światowego Dnia Cukrzycy 

Pod patronatem:


            
diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi