Jesteś tu:
>
>
>
Diabetes Innovations Day
Diabetes Innovations Day

DID 2017

Żyjemy w czasach, w których z jednej strony cukrzyca nazywana jest epidemią XXI w. i nic nie wskazuje na to, by tendencja ta została zatrzymana, z drugiej jest to czas niezwykle bogaty w nowe możliwości, kiedy to w sukurs diabetykom i ich rodzinom przychodzi nie tylko medycyna, ale także nowoczesna technologia.

Nawet teraz, gdy przeglądasz tę stronę, zarówno wybitni inżynierowie skupieni wokół wielkich koncernów, jak i zapaleni ideowcy rozwijające własne start-upy pracują nad tym, by życie ludzi z cukrzycą było bardziej komfortowe i bezpieczne, a choroba mniej uciążliwa.
Do znanych wszystkim diabetykom pojęć: „pompa insulinowa”, „pen”, „wstrzyknięcia” dochodzą nowe: „zautomatyzowane algorytmy”, „wbudowany Bluetooth”, „aplikacja na smartfona”, „czujnik glukozy noszony pod skórą”, „skanowanie”.

Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na pierwszy Diabetes Innovations Day, który odbędzie się 18 listopada w Warszawie. 

Liderem merytorycznym projektu został dr n. med. Andrzej Gawrecki – diabetolog z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Autor i współautor wielu publikacji i prac naukowych dotyczących sportu i cukrzycy, ekspert w zakresie terapii za pomocą osobistej pompy insulinowej oraz nowych technologii wykorzystywanych w monitorowaniu glikemii. Motywacją dr. Andrzeja Gawreckiego w organizowaniu Diabetes Innovations Day jest upowszechnienie oraz optymalne wykorzystanie dostępnych technologii przez pacjentów i zespoły diabetologiczne. 

Celami spotkania, w formie forum dyskusyjnego, będą:

Analiza i ocena nowych technologii, wspomagających leczenie, kontrolę cukrzycy oraz poprawę jakości życia pacjentów.
Edukacja środowiska pacjentów, w zakresie wykorzystywanych nowych technologii kontrolowania cukrzycy,
Edukacja środowiska medycznego w zakresie wykorzystywanych nowych technologii w leczeniu cukrzycy,
Wsparcie środowisk pacjenckich oraz organizacji ich reprezentujących,
Ułatwienie dostępu do nowych terapii oraz informacji na temat możliwości zaopatrywania w wyroby medyczne,
Upowszechnienie innowacyjnych produktów w służbie medycynie, a zwłaszcza diabetologii. 

W jego trakcie, zostanie powołana grupa ekspertów: lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, inżynierów, pacjentów, zainteresowanych popularyzacją oraz powstawaniem nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy. Uczestnicy będą mieli możliwość wspólnego opracowania koncepcji, dopracowania celów i zanalizowania możliwości programu Nowoczesny diabetolog – Nowoczesny pacjent, który zostanie zainicjowany podczas wydarzenia.

Na początku 2018 roku, uruchomiona zostanie platforma internetowa - www.nowoczesnydiabetolog.pl, na której powołani w czasie spotkania eksperci, będą szerzyć swoją wiedzę, analizować i definiować trendy, a także wymieniać poglądy z przedstawicielami szerokiego środowiska diabetologicznego oraz technologicznego. 
Równocześnie zostanie uruchomiona platforma www.diabetech.pl, która stworzy bazę nowych projektów i start-up’ów - opartych o nowe technologie, wspomagające leczenie, kontrolę cukrzycy oraz poprawę jakości życia pacjentów.

Znasz nowoczesne rozwiązania, które chcesz polecić innym?
Chcesz poznać ich rzeczywistą wartość z punktu widzenia lekarza diabetologa?
Chciałbyś wystąpić i opowiedzieć o swoich doświadczeniach?
Prowadzisz projekt, który chciałbyś zaprezentować?
 
Napisz do nas!

Będzie innowacyjnie, nowocześnie, ale jednocześnie przystępnie i przede wszystkim z myślą o pacjentach i ich rodzinach. Zapraszamy!

Pod patronatem:

<             
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi