Jesteś tu:
>
>
>
Zaproszenie na warsztaty dla pacjentów podczas Forum Nowoczesnej Diabetologii, Poznań 23 – 24 listopada, Poznań
Zaproszenie na warsztaty dla pacjentów podczas Forum Nowoczesnej Diabetologii, Poznań 23 – 24 listopada, Poznań

Coraz bardziej innowacyjne rozwiązania stosowane chociażby w systemach monitorowania glikemii dają nam ogromne nadzieje na przyszłość, lecz jednocześnie wymagają ciągłego pogłębiania wiedzy i praktycznych umiejętności.

Na Forum składa się kilka elementów. Konferencja skierowana do środowiska naukowego i lekarzy, warsztaty przeznaczone dla członków zespołów terapeutycznych (lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy oraz edukatorów), debata ekspertów w ramach Diabetes Innovations Days otwarta dla mediów i publiczności, podczas której zostaną nakreślone rozwiązania służce edukacji pacjentów i upowszechnianiu efektywnego wykorzystywania nowych technologii w leczeniu cukrzycy, oraz unikatowe Warsztaty dedykowane pacjentom, podczas których zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania technologiczne wspomagające chorych na cukrzycę w ich codziennym, aktywnym życiu.

Przez cały czas trwania Forum czynna będzie Strefa Nowych Technologii dla Diabetologii, ogólnodostępna przestrzeń, w której prezentowane będą najnowsze, innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość życia osób żyjących z cukrzycą i ich bliskich oraz wspomagające lekarzy w bardziej efektywnej opiece nad pacjentami. Strefa będzie również miejscem prezentacji międzynarodowej społeczności Nightscout oraz systemu nadzoru oraz sprawowania opieki nad osobami chorymi na cukrzycę.

1 Forum Nowoczesnej Diabetologii odbędzie się dzięki współpracy z Katedrą i Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i objęte jest patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Forum jest również oficjalnym partnerem International Diabetes Federation, jako jedno z wydarzeń towarzyszących World Diabetes Day, którego główne obchody przypadają w tym roku 14 listopada.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Forum, a w szczególności w Warsztatach dla pacjentów zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia na stronie www.nowoczesnadiabetologia.pl, gdzie znajduje się formularz służący do  bezpłatnej rejestracji. Warto z niej skorzystać już dziś, gdyż liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

Forum odbędzie się  w Poznań Congress Center, w pawilonie nr 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi