Jesteś tu:
>
>
>
Waleczne dzieciaki ze Słodkiej Polski
Waleczne dzieciaki ze Słodkiej Polski

Podczas 2 Forum Nowoczesnej Diabetologii mieliśmy okazję poznać niezwykle waleczne dzieciaki z reprezentacji Polski Dzieci z Cukrzycą w piłce nożnej. Słodka Polska – bo taka jest nazwa reprezentacji – została powołana do życia w roku 2018. W jej składzie grają najlepsi słodcy zawodnicy z całego kraju. Większość gra w klubach z Wielkopolski, skąd wywodzi się najlepsza słodka drużyna w kraju – czterokrotni mistrzowie Polski czyli CukierAsy. Ale w składzie są także zawodnicy Varsovii, Wisły Kraków czy Avii Świdnik. Reprezentacja gra pod skrzydłami Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą.


Dla młodych piłkarzy najważniejsza jest wspólna gra. Dla ich trenera i opiekunów – najistotniejsze jest wysłanie wiadomości innym chorującym, że można uprawiać sport. Nawet na wysokim poziomie. A wysiłek w cukrzycy to dzisiaj jeden z istotnych elementów codziennej terapii. 


Słodka Polska godnie reprezentuje wszystkich młodych diabetyków. Z dwunastu rozegranych dotychczas spotkań (wszystkie z dziećmi zdrowymi) wygrała dziesięć, tylko raz schodząc z boiska pokonana. Już w maju przyszłego roku słodcy piłkarze staną przed wyjątkowym wyzwaniem. Dzięki sponsorowi reprezentacji – spółce Hochland, Słodka Polska wyjedzie do Niemiec, gdzie jednym z celów jest mecz z rówieśnikami z FC Bayern Monachium.diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi