Jesteś tu:
>
>
>
WITAJ SWOBODO, ŻEGNAJ DZIENNICZKU
WITAJ SWOBODO, ŻEGNAJ DZIENNICZKU
Informacja prasowa

 

Warszawa, 6 września 2017 – Ze smartfonem nie rozstaje się 4 na 5 Polaków mających dostęp do internetu[1]. Dla pacjentów chorych na cukrzycę telefon może być wsparciem ich codziennej terapii, pomagając w rutynowej samokontroli i zwiększając komfort życia.

 

- Cukrzyca jest chorobą przewlekłą. Z rozmów z pacjentami wiem, że kluczowe jest jej zaakceptowanie – tak, aby cieszyć się życiem mimo choroby. To szczególnie ważne dla ludzi młodych i aktywnych: wielu z nich przyznaje, że powinno lepiej kontrolować cukrzycę, ale często brakuje im chęci i czasu. Dla nich świat cyfrowy jest naturalnym środowiskiem, więc system do monitorowania stężenia glukozy współpracujący z aplikacją to z ich punktu widzenia wygodne rozwiązanie – mówi dr hab. n. med.  Agnieszka Szadkowska, diabetolog.

 

- Konieczność pamiętania o regularnych pomiarach poziomu glukozy, zapisywaniu wyników, zażywaniu leków, odpowiednim odżywianiu i aktywności fizycznej to duże obciążenie dla osób dotkniętych cukrzycą – dodaje Sylwia Dybkowska, pielęgniarka, edukator ds. diabetologii – Cukrzyca to wymagająca towarzyszka życia.

 

Oszczędność czasu, wygoda, szybki dostęp do wyników - to zalety, które podkreślają pacjenci, korzystający z zaawansowanych glukometrów, współpracujących z aplikacją. Firma Ascensia Diabetes Care, twórca systemu Contour® Plus One i aplikacji Contour® Diabetes - rozwiązania, które rok temu zadebiutowało w Polsce (a tym samym w Europie Środkowo-Wschodniej), zaprosiła osoby chore na cukrzycę typu 1 oraz typu 2 do wypróbowania systemu i podzielenia się opiniami. Badanie „Patient One Study” objęło pacjentów z całego kraju – obojga płci, w różnym wieku. Respondenci testowali system w warunkach dla siebie naturalnych – w pracy, domu, podróży, w codziennych zwykłych aktywnościach – np. przed zakupami w supermarkecie czy podczas wyjazdu służbowego.

 

- Jest to projekt, który pozwolił nam bliżej poznać potrzeby pacjentów oraz ważne aspekty działania zarówno glukometru jak i aplikacji. Mamy świadomość, że system otwiera przed chorymi zupełnie nowe możliwości a jednocześnie mamy na uwadze, że pewne obszary wymagają dalszych udoskonaleń – mówi Michał Piersicki, Junior Digital Marketing Manager, Ascensia Diabetes Care Poland.  

 

- Contour® Plus One wraz z aplikacją Contour® Diabetes  to system umożliwiający łatwą dokumentację codziennych czynności chorego na cukrzycę – mówi Teresa Benbenek-Klupa, Senior Scientific Communication Manager, Ascensia Diabetes Care Poland – W aplikacji do konkretnego pomiaru glukozy można dołączyć zdjęcie posiłku, szacowaną liczbę węglowodanów, czas aktywności ruchowej, dodać notatkę głosową oraz liczne przypomnienia związane z przyjmowaniem leków.

 

Nareszcie bez papieru

- Pierwsze dni to był zachwyt, bawiłem się opcjami w menu. Wreszcie miałem szansę zrezygnować z papierowego dzienniczka, który był dla mnie zmorą – mówi Daniel, 31-letni informatyk, pacjent chory na  cukrzycę typu 1 – Mam całą paletę dostępnych opcji: jaką aktywność (prowadziłem), jaki to był dzień - rewelacyjnie szybko – dodaje

- (System) jest bardzo fajny, mieści się nawet w niewielkich torebkach. Wyniki mam zawsze przy sobie, a jest to szczególnie ważne podczas niezaplanowanych wizyt u lekarza – ocenia Danuta, 37 lat, pacjentka z cukrzycą typu 1, nauczycielka przedszkolna.

- Rzadko rozstajemy się z telefonem - częściej zapominamy o dzienniczku czy glukometrze. A teraz zawsze otwierając telefon widzimy tę aplikację. Nie potrzebujemy dzienniczka, bo wszystko zapisuje się w telefonie – to opinia 18-letniej licealistki Karoliny, pacjentki z cukrzycą typu 2.

 

Mobilizacja i poczucie bezpieczeństwa

- Wcześniej miałam problemy z monitorowaniem poziomu cukru, często zapominałam o tym, gubiłam karteczki, teraz wszystko mam w telefonie, telefon przypomina mi o mierzeniu cukru - mówi Małgorzata, 33 lata, pacjentka z cukrzycą typu 2.

- Codziennie rano jest sms, że mam sobie zbadać cukier – dodaje Monika, 40 lat, pacjentka z cukrzycą typu 2, która prowadzi stowarzyszenie osób chorych na cukrzycę. - (Aplikacja) może nawet przypomnieć o wizycie u lekarza – dodaje Daniel.

- Jeżeli mamy za niski cukier, pojawia się powiadomienie. Od razu można wybrać opcję „zadzwoń po pogotowie” – mówi Karolina.

- Gdyby coś się stało, to lekarz ma stały dostęp do moich wyników glukozy: wszystkie znajdują się w smartfonie, w każdym przypadku mogę przedstawić je lekarzowi pogotowia czy w przychodni – mówi 49-letni Paweł: stolarz, który pomimo cukrzycy (typu 2), na którą choruje od 8 lat, chodzi po górach, wędkuje, jeździ na rowerze i motocyklu.

 

Łatwość obsługi

- Bardzo mi się spodobała aplikacja - jest jasna nawet dla osoby takiej, jak ja, która nienawidzi nowinek - mówi Monika, 40 lat, pacjentka z cukrzycą typu 2, kucharz w firmie cateringowej.

- Nie powiem, że z początku nie czułam trochę strachu czy sobie poradzę, ale strach ma wielkie oczy i okazało się, że wcale nie jest to trudne – wspomina Monika, 40 lat, pacjentka z cukrzycą typu 2, prowadząca stowarzyszenie osób chorych na cukrzycę.

 

Więcej wypowiedzi można obejrzeć tu:

https://youtu.be/m1jJ4THpHyA

https://youtu.be/63gnrxIMHk4

https://youtu.be/EeSlwu6YOnU

https://youtu.be/bEWzvD5MYH4

 

Kolejny rok rozwoju systemu

- W drugi rok istnienia systemu wchodzimy intensywnie pracując nad aplikacją: aktualizujemy ją, w planach jest dalsze rozwijanie funkcjonalności – mówi Karolina Rosa-Grabowska, Product Manager, Ascensia Diabetes Care Poland – Aplikację można pobrać bezpłatnie – jest dostępna w wersji na Androida i iOS, a rejestrując się na stronie www.contourplusone.pl można bezpłatnie otrzymać glukometr.

 

Aplikację można pobrać:

na iOs https://itunes.apple.com/pl/app/contour-diabetes-app/id1069437241?mt=8,

na Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ascensia.contour

O firmie Ascensia Diabetes Care

Ascensia Diabetes Care to globalna firma, której zadaniem jest dostarczanie produktów i rozwiązań, ułatwiających pacjentom chorym na cukrzycę codzienne funkcjonowanie i cieszenie się pełnią życia. Wprowadzając innowacje oparte na rzetelnej wiedzy na temat cukrzycy, opracowujemy wysokiej jakości rozwiązania i narzędzia, które poprawiają komfort życia pacjentów - mówi dr Paweł Łupiński, Country Manager Ascensia Diabetes Care Poland.

 

W ramach znanej na świecie marki systemów monitorowania stężenia glukozy we krwi CONTOUR® nasze produkty łączą zaawansowaną technologię z przyjazną dla użytkownika funkcjonalnością. Nieustannie prowadzimy badania naukowe, prace nad innowacyjnością i dalszym rozwojem produktów i usług. Jako partner cieszący się zaufaniem osób chorych na cukrzycę, ściśle współpracujemy z ekspertami ochrony zdrowia i innymi partnerami by nasze produkty spełniały najwyższe standardy w zakresie dokładności, precyzji i niezawodności. Prowadzimy działalność z zgodnie z dobrą praktyką i uczciwie.

Ascensia Diabetes Care powstała w 2016 r. w wyniku przejęcia Bayer Diabetes Care przez Panasonic Healthcare Holdings Co. Ltd. Produkty Ascensia Diabetes Care dostępne są w ponad 125 państwach. Firma zatrudnia ok. 1 700 pracowników i prowadzi działalność w 33 krajach. Dalsze informacje: http://www.ascensia.com.

© 2016 Ascensia Diabetes Care. Ascensia, Second-Chance® oraz Contour są znakami towarowymi i / lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Ascensia Diabetes Care.

 

Dalsze informacje:

Aleksandra Stasiak, Omega Communication

Tel. +48 22 854 16 21, 602 115 401, email: astasiak@communication.pl



[1] Badanie McKinsey „Cyfrowi Polacy” zostało przeprowadzone w marcu 2016 r. metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1500 osób w wieku 15-64 lata, zamieszkałych w Polsce, które mają dostęp do Internetu w swoim gospodarstwie domowym lub miejscu pracy - http://mckinsey.pl/wp-content/uploads/2016/09/Raport-Cyfrowi-Polacy.pdf

diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi