Jesteś tu:
>
>
>
X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne – I Forum Nowoczesnego Diabetologa już za nami
X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne – I Forum Nowoczesnego Diabetologa już za nami

18 listopada odbyły się w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Tower, przy ul.Chłodnej 51, w Warszawie, jubileuszowe X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne – I Forum Nowoczesnego Diabetologa. W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową konferencję, w zupełnie nowej formule.

Ciekawa tematyka, wybitni wykładowcy, wyjątkowe warsztaty i ogólnopolski charakter spotkania sprawiły, że ubiegła sobota okazała się bardzo udana – sala wypełniona była po brzegi, a uczestnicy nie żałowali spędzonego na wykładach czasu. Dyskusje i komentarze nie ustawały po pierwszej, jubileuszowej sesji na temat „Cukrzyca 10 lat później – czy możemy mówić o postępie?”, podczas której, oprócz omówienia nowości w leczeniu cukrzycy i spojrzenia na postęp w medycynie i farmakoterapii, mieli Państwo okazję usłyszeć o nowościach technologicznych wspierających kontrolę cukrzycy.

Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie wzbudziła sesja: Nowe technologie w terapii i edukacji diabetologicznej, gdzie w panelu dyskusyjnym zasiedli wybitni eksperci:  dr n. med. Andrzej Gawrecki, Anna Śliwińska i Szymon Czapla.

W trakcie ostatniej sesji Nowa filozofia insulinoterapii – TOUJEO w praktyce i teorii, dr Bogumił Wolnik wraz z Panem Albertem Sytą Medical, Team Manager z Sanofi Aventis, przedstawił farmakoterapię stosowaną w diabetologii, w zupełnie nowej odsłonie.

Mocnym punktem konferencji okazały się warsztaty przybliżające uczestnikom obsługę intuicyjnego narzędzia ułatwiającego samokontrolę oraz zaprezentowano dwa innowacyjne systemy do ciągłego monitorowania glikemii: badania poziomu cukru w sposób bezbolesny, dyskretny i bez nakłuwania opuszków palca.

Bardzo dobry, szeroki program naukowy, wysoka frekwencja, pozytywne opinie oraz zaangażowanie uczestników sprawiły, że już dziś możemy śmiało Państwa zaprosić na II Forum Nowoczesnego Diabetologa.

Fotorelacja z wydarzenia, dostępna jest na stronie internetowej: http://wsd.diabetologiaonline.pl/

diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi