Jesteś tu:
>
>
>
Zapraszamy na XXI Zjazd Naukowy PTD
Zapraszamy na XXI Zjazd Naukowy PTD

Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego co roku gromadzi ponad 2000 osób.
Są to zarówno znamienici wykładowcy - eksperci krajowi, jak i goście zagraniczni. Podczas tegorocznego Zjazdu będziemy mieli przyjemność wysłuchać wykładów Pani Profesor Kasi Lipskiej z USA, ponadto swoją wiedzą podzieli się z uczestnikami również Pan Profesor Michael Nauck z Niemiec.

Tematyka poruszana podczas kongresu jest niezwykle aktualna i istotna - cukrzyca została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku, mimo, iż nie jest chorobą zakaźną!
Świadczy to o ogromnej skali problemu – problemu, z którym zmierzają się przedstawiciele wszystkich dziedzin medycyny (począwszy od diabetologii, interny; poprzez psychologię, dietetykę, pielęgniarstwo, kardiologię czy edukację), pacjenci oraz ich rodziny i bliscy.

Głównym celem Zjazdu jest zaprezentowanie najważniejszych osiągnięć w dziedzinie leczenia cukrzycy oraz dyskusja o prewencji, edukacji społeczeństwa oraz sposobie leczenia schorzeń towarzyszących cukrzycy. Podczas prowadzonych sesji naukowych prezentowane są wyniki ostatnio opublikowanych, istotnych klinicznie prac naukowych oraz wspólnie omawiane są trudne przypadki medyczne, a także przekazywane są nowe ustalenia i wytyczne dotyczące walki z cukrzycą. Również jest to szerokie pole wymiany doświadczeń i poszukiwań rozwiązań zatrzymania poważnego, globalnego problemu zdrowotnego jaki niesie za sobą cukrzyca w każdym wieku wraz z jej powikłaniami.

Patronat honorowy nad Zjazdem objął Minister Zdrowia Prof. Łukasz Szumowski, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Rektor UM w Łodzi Prof. Radzisław Kordek, Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi Dr Monika Domarecka oraz Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Dr Paweł Czekalski.

Szczegóły znajdują się na stronie wydarzenia: www.21ptd.pl

Z pozdrowieniami

Prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz
Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Cypryk
Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska
Komitet Organizacyjny

Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.
Biuro Organizacyjne

diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi