Jesteś tu:
>
>
>
Co nowego w diabetologii w roku 2012 –
VI Warszawskie Spotkania Diabetologiczne
Co nowego w diabetologii w roku 2012 –
VI Warszawskie Spotkania Diabetologiczne
Tekst i zdjęcia: Joanna Pomorska
VI Warszawskie Spotkania Diabetologiczne odbyły się w tym roku 27 października w Auli SGGW w Warszawie. Tradycyjnie już patronem merytorycznym wydarzenia była Katedra i Klinika Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki wysokiemu poziomowi merytorycznemu oraz udziałowi największych autorytetów w dziedzinie diabetologii, konferencja nasza zdobyła ugruntowaną pozycję na rynku wydarzeń medycznych. Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmiał Co nowego w diabetologii w roku 2012.
 
W konferencji uczestniczyło ok. 170 osób – przedstawicieli środowiska medycznego związanych z diabetologią. W części ekspozycyjnej zaprezentowało się 10 wystawców zaangażowanych w działania na rzecz edukacji, diagnostyki i leczenia cukrzycy. Konferencja zorganizowana została jak co roku pod patronatem czasopisma Diabetologia na co dzień, cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród uczestników i posiadającego szerokie grono czytelników. Patronat medialny objęły ponadto: Świat Medycyny i Farmacji oraz Medidiabetolog.pl.
 
Konferencję otworzył pan prof. Waldemar Karnafel, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, który powitał uczestników i pokrótce nakreślił tematykę tegorocznego spotkania.
Wygłoszono łącznie 14 wykładów zgrupowanych w 4 sesje tematyczne:
  • Cukrzyca – nowe ujęcia, metody i zalecenia w praktyce, prewencji i leczeniu
  • Postępy leczenia farmakologicznego cukrzycy typu 2
  • Indywidualizacja postępowania u chorych na cukrzycę
  • Cukrzyca a nowotwory.
 
W tym roku szczególną uwagę zwrócono na nowe zalecenia dotyczące postępowania terapeutycznego w cukrzycy typu 2 ogłoszone wspólne przez Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne i Europejskie Towarzystwo Badań nad Cukrzycą oraz na zalecenia intensywnej i planowej prewencji chorób sercowo-naczyniowych u osób z cukrzycą, otyłością i zespołem metabolicznym opracowane przez Polskie Towarzystwo Kardiodiabetologiczne.
Osobną sesję poświęcono na omówienie zależności między cukrzycą a niebezpieczeństwem rozwoju nowotworów. Podsumowano także wiele bieżących praktycznych problemów związanych z leczeniem tej choroby i indywidualizacją postępowania.

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy krótką relację fotograficzną.

1. Spotkanie z Czytelnikami na stoisku "Diabetologii na co dzień".


2. Sala wykładowa






3. Sala wystawowa



diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi