Jesteś tu:
>
>
>
Zaproszenie na I FORUM Wspierajmy Seniorów we Wrocławiu
Zaproszenie na I FORUM Wspierajmy Seniorów we Wrocławiu
Piśmiennictwo

W dniach 15-16 czerwca we Wrocławiu odbędzie się I FORUM WSPIERAJMY SENIORÓW w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Starszych. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja WSPIERAJMY SENIORÓW pod przewodnictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Ewy A. Jankowskiej, przy współudziale Grupy CasusBTL, eksperta w zakresie innowacyjnych rozwiązań w  komunikacji branży medycznej i ustawicznym doskonaleniu zawodowym lekarzy.

I FORUM WSPIERAJMY SENIORÓW jest wydarzeniem edukacyjnym realizowanym w wyjątkowej formule, łączącej praktyczne warsztaty edukacyjne dla seniorów i ich opiekunów oraz konferencję dla lekarzy.

 W pierwszym dniu Forum, 15 czerwca odbędzie się część warsztatowa podczas której seniorzy zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi rozpoznawania objawów i sytuacji klinicznych, które mogą wskazywać na stany zagrożenia życia i zdrowia oraz udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy zapoznają się również z wiedzą dotyczącą wczesnego rozpoznawania objawów otępienia, utraty pamięci i objawów depresyjnych. Warsztaty poprowadzą lekarze wolontariusze,  specjaliści z zakresu psychiatrii, interny, kardiologii, geriatrii oraz psychologii z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Szpitala im. Falkiewicza we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

W sobotę, 16 czerwca odbędzie się interaktywna konferencja dla lekarzy poświęcona kluczowym problemom zdrowotnym osób starszych w modelu „Porozmawiajmy o przypadkach”. Prezentowane sytuacje, typowe dla pacjentów w starszym wieku, uzupełni interaktywne głosowanie uczestników konferencji, oceniające  podejmowane decyzje diagnostyczne i terapeutyczne oraz bezpośredni komentarz interdyscyplinarnego panelu ekspertów. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny, takich jak geriatria, kardiologia, diabetologia, neurologia, endokrynologia i psychiatria.

Diabetologiaonline.pl jako patron medialny pragnie zwrócić uwagę seniorów i ich opiekunów na fakt, iż cukrzyca u osób w starszym wieku może przebiegać bez wyraźnych objawów klinicznych, a jej rozpoznanie jest często przypadkowe. U osób powyżej 60 roku życia, średni czas jaki upływa od początku choroby do chwili jej rozpoznania wynosi  od 9 do 12 lat. 

diabeTECH
Nota prawnaPolityka prywatnościRedakcja serwisuKontakt z redakcjąMapa serwisuZgłoś uwagi